Legwet – Lecznica Weterynaryjna stosuje terapię irap

Szanowni Państwo z dumą informujemy, że w lecznicy weterynaryjnej Legwet realizowany jest program pomocy zwierzętom cierpiącym na choroby układu ruchu. Jest on oparty także o najnowsze zdobycze bioinżynierii między innymi terapię IRAP.

Terapia Irap® jest bardzo bezpieczna,gdyż opiera się na wykorzystywaniu naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu. Poddanemu leczeniu zwierzęciu aplikuję się specjalnie przygotowaną mieszaninę własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi.Wzrasta w ten sposób stężenie endogennego białka,które redukuje obszar zapalny ,blokując receptor interleukiny-1 . Wszystko to prowadzi do złagodzenia bólu ,redukcji stanu zapalnego i ogólnej poprawy funkcjonowania stawów. Ponadto, terapia hamuje proces niszczenia chrząstek i zwyrodnienia stawów oraz znacznie wzmacnia możliwości obronne organizmu. Liczne badania udowadniają ,że zwierzęta z widoczną kulawizną , po zastosowaniu terapii mogą się cieszyć zdecydowanie lepszą sprawnością fizyczną.

Cała terapia jest podzielona na etapy.

ETAP 1

Kwalifikacja pacjenta. Do zabiegu mogą być zakwalifikowani pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu: zapalenia stawów, przewlekła choroba zwyrodnieniowa stawów, Zapalenia korzonków nerwowych wynikające ze zwyrodnienia kręgosłupa. Decyzja co do podjęcia leczenia metodą Irap zależy od lekarza posiadającego cetyfikat. W ostatnim czasie do pierwszego etapu terapii w Naszej lecznicy, zakwalifikowane zostały dwa psiaki. Neli jest jedną z nich, na filmie widać jak bardzo bolą ją stawy biodrowe:

ETAP 2

Pobranie krwi pełnej w odpowiednim tempie do specjalnych opatentowanych ampułkostrzykawek.

ETAP 3

Inkubacja krwi w odpowiednich warunkach przez określony czas. Dochodzi do wytworzenia znacznych ilości białka blokującego receptor Interleukiny 1.

ETAP 4

Odwirowanie surowicy IRAP.

 

ETAP 5

Podział pozyskanej surowcy na dawki i przygotowywanie dawek do przechowywania.

ETAP 6

Podanie pozyskanej surowicy wg zaplanowanego planu i wg określonej dawki (cykle od 2do 6 podań co kilka dni, do jednego lub wielu stawów).